Aksa Akustik


SES YALITIM MALZEMESİ ÜRETİM, SATIŞ VE UYGULAMA
HİZMETİNİN EN KALİTESİNİ SUNUYORUZ !

SES YALITIM MALZEMESİ

Ses yalıtımı rahatsız edici ses kirliliğini engellemek ve yankının oluşumunu engellemek adına yapılan teknik uygulama modelidir. Ses yüksek veya düşük frekansta ise ona göre ses yalıtım malzemesi kullanılır ve problem ortadan kalkar. Bu uygulamaları yapabilmek ses sorunlarına çare bulabilmek adına özel olarak imal edilen malzemelerini keşif yapıldıktan sonra tespit ederek uygulayabilirsiniz. Ses yalıtım malzemesi sesi kesmek, ses geçişlerini ve yankıyı önlemekte bir numaradır. Hatta akustik ortamlarda da akustiği arttırıcı özellikleri bulunmaktadır.

SES YALITIM SÜNGERİ AKUSTİK SÜNGER

Ses yalıtım malzemelerinin birçok çeşidi vardır. Bunlar akustik sünger, yanmaz akustik sünger, ses kesici sünger, akustik panel, ahşap panel ve zemin ses ve titreşim kesici malzemelerdir. Akustik süngerler yanıcı, yankı önleyici dekoratif ses yalıtım süngerleridir(Tekno touch sünger, vicoustic flexi sünger, basstrap, bass küpü). Yanmaz akustik süngerler melamin ve poliüretan köpükten elde edilir.Bu nedenle iki çeşidi vardır. Melamine süngerler ve poliüretan süngerlerin yüzey formları aynıdır(Piramit, yumurta, spesiyal, labirent ve düz).

SES YALITIM SÜNGERİ BARİYERLİ SÜNGER

Ses kesici süngerler bariyerli yanmaz akustik sünger, rebonded bondeks süngerpan ve bariyerli süngerpandır. Akustik panel yüzeyi kumaş kaplı tavan,duvar ve masa aralarında kullanılan panellerdir (Masa Seperatörü, kumaş kaplı panel, akustik paravan, akustik baffle, akustik yüzer tavan paneli). Ahşap paneller daha akustik malzemelerdir yankı kesimini arka yüzeyinde bulunan soundtex keçe kumaş ile sağlamaktadır(Delikli ahşap panel, derzli ahşap panel).

SES YALITIM SÜNGERİ AKUSTİK SÜNGER

Ses yalıtım malzemesini yapılacak olan uygulamada belirlemek adına keşif yapılmakta ses değeri ölçülmektedir. Ardından yankının veya ses geçişlerinin olduğu noktalarda uygulanarak ses yalıtımı sağlanmaktadır. Kullanım alanları olarak birçok alanı seçebilirsiniz. Çünkü her malzemenin farklı görevi ve ses kesim oranı bulunmaktadır. Tüm bunlar derlenerek ofisinizde, sinema salonunda, toplantı salonunda, evinizde, müzik odanızda, radyo odasında, bateri odasında, jeneratör odasında, klimadan çıkan sesleri kesmek adına vs ses yalıtımı yapabilirsiniz.

SES YALITIM MALZEMESİ